HTC S710 Vox - zkušenosti

Jelikož jsem majitelem Smartphone (chytrého telefonu) Externí odkaz HTC (High Tech Computer) S710 Externí odkaz a po jeho koupi jsem zjistil, že na českém webu je stále více dotazů než odpovědí kolem tohoto přístroje, rozhodl jsem se, že se podělím o všechny své poznatky na těchto stránkách.

Takže jen v krátkosti o mé mobilní historii. Jako první mobilní aparát jsem vlastnil Philips Fizz Externí odkaz, následovaný tříbarevnou "peckou" Siemens S10 Externí odkaz, dále Siemens S25 Externí odkaz a posledním byl Samsung SGH D500 Externí odkaz. Nyní mi dělá společnost HTC S710 Vox s Windows Mobile 6 o kterém se níže rozepisuji.

10.září 2007
První den co jsem měl Voxe byl plný smíšených pocitů. Ač jsem to očekával, tak i přes to jsem byl nemile překvapen pomalou odezvou software, pokud srovnám rychlost ovládání klasického mobilu a Voxe, tak Vox je opravdu hodně pomalý. Je to ale malou daní za schopnosti Windows Mobile 6 Standard.
Přiložené instalační CD mi nejde spustit, dialogové okno vypíše zprávu o tom, že pro spuštění musím mít nainstalován Flash verze 8.0 a vyšší. Koukal jsem do svého Firefoxu 2.0.0.6 a tam je Shockwave Flash 9.0, tak opravdu nevím. Poradil jsem si přes průzkumníka a nainstaloval Microsoft ActiveSync.
Jaké bylo mé další zklamání když jsem zjistil, že je potřeba mít nainstalovaný Microsoft Outlook (používám Thunderbird) abych mohl naimportovat kontakty ze souboru *.csv MS Outlook jsem pro tento účel nainstaloval, ale nedokázal jsem zprovoznit synchronizaci. Jakmile jsem v nastavení MS ActiveSync zatrhl volby synchronizaci "Kontaktů", tak dojde k chybě. Testováno na WinXP SP2.
Jsem v rozpacích, zda jsem koupil dobře:-(
11.září 2007
Jelikož jsem s importem kontaktů neuspěl, hledám software pro správu kontaktů. Byl jsem úspěšný a našel jsem, mě zcela vyhovující, program Jeyo Mobile Companion Externí odkaz, který jsem doplnil českou lokalizaci Externí odkaz. Zjišťuji, že Vox umí, pro mě jednu z nejdůležitějších věcí, přiřadit datum narození ke kontaktu. Jenže už není zpětně propojen do kalendáře a už vůbec nedokáže o těchto narozeninách informovat na výchozí obrazovce! Nezbývá mi nic jiného, než si opět zapsat všechny tyto události do kalendáře a nastavit si tak čas upomínky. Všechny události jsem z SGH D500 bez problému přenesl do kalendáře pomocí Bluetooth.
Uvažuji o vrácení přístroje.
12.září 2007
U Samsungu D500 jsem k smrti nesnášel melodie přiřazené k budíku a jejich hlasitost, ráno jsem se probouzel v šoku, narážející do zdi, lapající po dechu a hledáním kde je ten "orchestr", který začal hrát tak nahlas, že vstávali sousedi o jedno patro níž. Vox je na tom daleko lépe, na výběr je podstatně větší škála melodií a hlavně, jde nastavit u nich hlasitost. Ale bohužel, opět nemůžu přiřadit svou oblíbenou *.mp3 abych měl ranní buzení co nejlepší.
Á propos, budík je v tomto přístroji pojmenován jako "Připomenutí" . To mi připomíná, že nesmím zapomenout se zmínit o tom, že lokalizace není úplně dokonalá.
13.září 2007
Dnes přišla výše zmiňovaná výhoda OS CE 5.2.1235 a tou je podpora a možnost instalace software třetí strany. Narazil jsem na software Facade 1.3.1 Externí odkaz a zde přichází úplný obrat v dosavadním pohledu na Voxe! Po jeho instalaci je rázem vyřešen problém se zobrazováním událostí a úkolů na výchozí obrazovce. Pohrál jsem si s nastavením a mám před sebou to co jsem si představoval.
Začínám přicházet Voxíkovi na chuť a jsem spokojen.
17.září 2007
Tento den jsem si nainstaloval do Voxíka souborového manažera, jelikož jsem na něj zviklý, tak jsem využil freeware Total Commander Externí odkaz. Při instalaci je třeba si dát pozor na to, jaký soubor si stáhnete. Pokud máte *.exe, tak ten instaluje TC rovnou z PC do připojeného Voxe. Pokud je stažený soubor *.cab, tak ten nakopírujte přímo do zařízení a tam ho spusťte.
Další nepostradatelnou věcí ve smartphone je IM klient, nainstaloval jsem si QIP Externí odkaz, nezjistil jsem zatím proč, ale občas se mi nechce spojit se sítí a hlásí "Connection Failed" . Myslím že Voxem to nebude, jelikož mi to dělal i Samsung.
18.září 2007
Až dnešním dnem jsem přišel na to, že telefon zkracuje SMS. Sice se uvádí že ne, ale jak se to vezme. Pokud píšete SMS s diakritikou (T9 vám jí nabídne jako první možnost) a v nastavení zpráv "Zprávy->Nabídka->Nastavení" nemáte zatrženou volbu "V případě potřeby použít kód Unicode" tak bez problémů napíšete 160 znaků a nic se nezkrátí, ale... Ale na straně příjemce (testováno na Nokii 3100 a Samsungu D500) se objeví místo znaků s diakritikou otazník. Pokud volbu Unicode povolíte, tak jakmile se ve zprávě objeví diakritické znaménko Externí odkaz zkrátí se zpráva na 70 znaků.
20.září 2007
Zjišťuji, že budík mi pracuje záhadným způsobem. Nastavím čas "Připomenutí" třeba na 5:00, při signalizaci odmáčknu "Zavřít" , ale budík se mi ozve opět za dvacet minut, pokud zvolím druhý možný způsob "Nabídka->Zavřít vše" opět se mi opakuje buzení po 20 minutách, ale jen někdy.
Chtěl jsem tuto chybu obejít tak, že po vzbuzení vypnu budík natvrdo "Start->Nastavení->Hodiny a připomenutí->Připomenutí->Připomenutí: Nikdy" , ale Voxík má i nadále strach, že zaspím a opět začne vyhrávat. Pomůže jen pokud přestavím čas, uložím a pak je teprve umlčen.
24.září 2007
Vyřešen problém s občasným nepřipojením IM qip. V nastavení připojení je třeba přepsat login.icq.com IP adresou 64.12.161.153 a zároveň přepsat port na 443 . Takto se připojuji bez problémů.
24.říjen 2007
Jelikož vývoj mobilního QIPu nepostupuje podle mé představy a tato aplikace je značně nestabilní, rozhodl jsem naistaloval pro komunikaci Slick Externí odkaz, který je k mému překvapení freeware.
Tento kecálek podporuje mnoho protokolů, ICQ, Jabber, Google Talk, MSN a AIM. Byl jsem překvapen, když jsem zjistil, že dokáže přijímat a odesílat i soubory, lze updatovat bez použití PC.
Chybičky jsem také objevil. Jedna je, že pokud vám někdo píše s QIPu, tak se místo diakritiky zobrazuje azbuka. Určitě bych přivítal plugin pro zobrazení na výchozí obrazovce ve Facade.
18.leden 2008
Konečně jsem objevil prográmek pro kompletní zálohu osobních dat, jedná se opět o freeware a jde o aplikaci PIM Backup Externí odkaz od Dotfred´s ve verzi 2.7.0.0

Poslední aktualizace stránek: 15.06.2011